Wymiana klucza laptopa

Wymiana klucza laptopa

Jeśli klucz do laptopa nie działa, być może trzeba go wymienić. W takim przypadku należy najpierw wyczyścić obszar pod kluczem, aby usunąć wszelkie obce materiały lub pozostałości. Upewnij się również, że masz zainstalowaną odpowiednią klawiaturę systemu operacyjnego na swoim laptopie. Jeśli te kroki nie pomogą, możesz wypróbować jedno z tych innych rozwiązań.

Naprawianie uszkodzonego lub nieodpowiadającego klucza laptopa
Jeśli klawisz klawiatury laptopa nie reaguje lub jest uszkodzony, możesz wykonać kilka czynności, aby to naprawić. Najpierw musisz wyczyścić szczelinę klucza. Wymaga to użycia plastikowego narzędzia do podważania. Do tego zadania najlepiej sprawdza się karta kredytowa lub spudger. Możesz również potrzebować wykałaczki lub patyczka do czyszczenia rowków wokół klucza. Aby upewnić się, że pracujesz nad właściwym elementem, wyczyść obszar klucza 99-procentowym alkoholem izopropylowym.

Po oczyszczeniu miejsca pracy z kurzu i brudu spróbuj wyjąć klawiaturę. Należy również wyłączyć komputer i wyjąć baterię przed rozpoczęciem naprawy. Na koniec upewnij się, że uziemiłeś się przed rozpoczęciem naprawy. Zajmuje to tylko kilka sekund i jest dobrą praktyką podczas pracy z elektroniką.

Znalezienie klucza zastępczego
Gdy klucz na laptopie przestanie działać, masz kilka opcji rozwiązania problemu. Przede wszystkim możesz spróbować wyczyścić szczelinę, w której znajduje się klucz. Możesz to zrobić za pomocą płaskiego śrubokręta lub karty kredytowej. Możesz również użyć wykałaczki lub patyczka do czyszczenia obszaru wokół klucza. Jeśli klawisze utknęły, możesz również spróbować wyjąć karetkę i sam klucz za pomocą pęsety.

Możesz kupić zastępczy klucz do laptopa w sklepach komputerowych. Możesz go również znaleźć w serwisie eBay lub innych serwisach aukcyjnych. Upewnij się jednak, że zakupiony klucz jest zgodny z modelem Twojego laptopa. Inną opcją jest zakup zestawu naklejek na klawiaturę, który będzie zastępował zużyte klawisze.

Czyszczenie spodu kluczyka
Jeśli wymiana kluczy w Twoim laptopie zaczyna wyglądać na trochę brudną, możesz spróbować wyczyścić spód uchwytów na klucze za pomocą kawałka przezroczystej taśmy. Możesz użyć lepkiej strony taśmy, a następnie delikatnie pocierać klawisze, aby je wyczyścić. Jeśli chcesz uzyskać lepsze sprzątanie, możesz użyć odkurzacza. Jeśli nie masz podciśnienia, możesz użyć sprężonego powietrza.

Po wyczyszczeniu klucza możesz ponownie umieścić go w gnieździe. Jeśli masz problem z ponownym osadzeniem klucza, możesz użyć plastikowego przedmiotu, takiego jak karta kredytowa lub nóż do masła. Jeśli masz problem z wyjęciem wózka na klucze, możesz również użyć patyczka do czyszczenia lub wykałaczki. Możesz też użyć odrobiny alkoholu izopropylowego do czyszczenia klawiszy, jeśli są naprawdę lepkie. Wykałaczka lub patyczek higieniczny będzie również działać, aby wyczyścić rowki pod kluczem. Możesz również użyć pęsety, aby wyjąć wózek na klucze.

Sprawdzanie klawiatury systemu operacyjnego
Jeśli niedawno zainstalowałeś nową klawiaturę laptopa, ale nadal masz z nią problemy, możesz spróbować sprawdzić klawiaturę systemu operacyjnego, aby sprawdzić, czy to ona jest przyczyną problemu. Możesz to sprawdzić, przechodząc do Menedżera urządzeń i wybierając opcję „Klawiatura”. Jeśli znajdziesz ikonę „błędu”, oznacza to, że twoja klawiatura uległa awarii. Możesz także kliknąć przycisk „Właściwości”, aby wyświetlić więcej informacji o błędzie.

Jeśli klawiatura nie reaguje, prawie na pewno nadszedł czas na wymianę klucza w laptopie. Najpierw spróbuj użyć klawiatury z innego laptopa. Jeśli to działa dla Twojego współpracownika, prawdopodobnie Twoja klawiatura nie jest problemem. Jeśli klawiatura jest nadal na gwarancji, oznacza to, że możesz skontaktować się z producentem w celu naprawy lub wymiany klawiatury.

Oferta: https://www.laptopkey.eu

Uziemienie się przed wymianą klucza w laptopie
Podczas wymiany kluczy laptopa ważne jest, aby uziemić się przed dotknięciem jakichkolwiek części komputera. Możesz kupić antystatyczną opaskę na rękę za kilka funtów na Amazon, aby to zrobić. Jeśli nie możesz kupić antystatycznej opaski na nadgarstek, możesz po prostu założyć opaskę na nadgarstek i uziemić ją o metalową powierzchnię wewnątrz obudowy komputera. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na zapobieganie wyładowaniom elektrostatycznym i ochronę laptopa.

Do tego zadania idealnie nadaje się pasek na nadgarstek, stół warsztatowy lub uziemione gniazdko elektryczne. Świetną opcją jest również pasek na nadgarstek z klipsem krokodylkowym lub ćwiekiem na jednym końcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ABOUT ME

About Me
Amelia Peterson

On the other hand, we denounce with righteous indignation and dislike men who are so beguiled and demoralized by the charms of pleasure of the moment, so blinded by desire, that they cannot foresee the pain and trouble that are bound to ensue; and equal blame belongs to those who fail in their duty through weakness of will, which is.